Džudisti „Sirmiuma“ učestvovali na Trofeju Beograda

0
509

Takmičari Džudo kluba „Sirmium“ iz Sremske Mitrovice učestvovali su na turniru „Trofej Beograda“ koji je okupio skoro 700 takmičara iz zemlje i inostranstva.

Džudo klub Sirmium nastupio je u tri uzrasne grupe. Kod mlađih dečaka i devojčica nije bilo osvojenih medalja za male Mitrovčane, dok su kod starijih devojčica bronzane medalje osvojile Teodora Vukasović do 40 kg i Aleksandra Kočić do 36 kg. Kod kadeta naviše je pokazala Katarina Tomic do 48 kg osvajanjem srebrne medalje. Tek u finalu je izgubila od aktuelne seniorske vicešampionke države.

David Perković je bio blizu medalje ali je u poslednjem meču za bronzu poklekao i ostao bez odličja. Ipak, dobro se pokazao Nikola Diklić koji je zauzeo sedmo mesto nakon četiri odrađena meča.