Kako je mitrovački Radnički postao deo srpskog fudbalskog cirkusa

0
3296

Sve je počelo još jesenas, kada je FK “Radnički” iz mitrovačkog naselja Hesna, ničim izazvan, postao deo Prve lige Srbije, iako to ni rezultatima, ni kvalitetom nije izborio, pa najzad ni zasluživao. Navodno, reč je bila o želji Fudbalskog saveza (onog na čijem je čelu bio Slaviša Kokeza, doskorašnji drugar predsednika Vučića) da se unapređuju fudbalski centri širom Srbije, pa je procenjeno da bi i Mitrovica mogla biti među njima.

FK “Radnički” je uglavnom, iz kola u kolo, prolazio kao bos po trnju, što se dalo i očekivati. U međuvremenu, promenio je i trenera. Ipak, u prošlom kolu, gostujući u Loznici, ceo taj fudbalski cirkus po receptu majstora iz FSS-a, kao da je kulminirao.

Ekipa Loznice je na svom terenu u Klupcima (u Loznici se trenutno gradi novi stadion) savladala mitrovački Radnički 2:1 iako su oba puta, najblaže rečeno, postigli golove iz sumnjivih situacija.

U drugom delu sezone Prve lige Srbije nastavljaju da se ređaju mečevi na kojima se priča o spornim sudijskim odlukama. Videli smo nedavno da je na meču Radničkog 1923 i IMT-a pogrešan igrač dobio crveni karton. Sada su na meču između Loznice i Radničkog viđene čak dve sporne situacije.

Obe su bile kod golova domaćeg sastava. U 16. minutu je Loznica povela posle slobodnog udarca Dragiše Komarčevića sa desne strane. Taj centaršut je išao u gol, golman gostiju je uhvatio loptu, ali je sudija tvrdio da je ona već bila prešla gol liniju. Na snimku tako nešto ne može da se zaključi zbog ugla kamere, a kada je lopta bila spuštena na zemlju, ona se nalazila na gol-liniji.

No, Radnički je brzo izjednačio preko Luke Pejovića, da bi čitav haos nastao početkom drugog poluvremena. Tada je igračima Radničkog dojadilo, a razlog je bio novi sporan gol Loznice.

Igrao se 58. minut kada je izveden korner sa leve strane, usledila je gužva u šesnaestercu, golman Radničkog uspeva da odbrani udarac, lopta je odmah potom izbačena u gol-aut. Ali, sudija pokazuje na centar, novi gol za Loznicu i u tim trenucima kreće bes igrača Radničkog.

Počeli su da žestoko protestuju, okomili su se na pomoćnog sudiju, na snimku se moglo čuti i kako protestuju, a mogla se videti i prisutna publika na tribinama što u vreme pandemije trenutno nije dozvoljeno. Neki bi uzviknuli: “ludnica”, drugi odmahnuli rukom uz reč “cirkus”, treći bi se krstili i pitali da li to moguće. Ipak, poznavaoci prilika ostali bi staloženi i mirni – ipak je ovo Prva liga Srbije. Šta bi se u njoj drugo moglo i očekivati?

Inače, u okviru 26. kola, Mitrovčani će dočekati ekipu Fudbalskog kluba “Kolubara” iz Lazarevca. Utakmica će se odigrati u sredu, 7. aprila na stadionu Fudbalskog kluba “Radnički” sa početkom u 16 časova.