Održan Međunarodni festival mladih pesnika „Mašta i snovi”

0
379

U organizaciji Centra za kulturu „Sirmiumart”, u Lapidarijumu Muzeja Srema u Sremskoj Mitrovici, održan je Deseti Međunarodni festival mladih pesnika „Mašta i snovi”.

Na pesnički konkurs ove godine pristiglo je 311 pesama iz 13 zemalja. Ove godine okupio je mlade pesnike u nešto manjem broju poštujući mere prevencije u borbi protiv virusa Kovid-19. Na konkurs su stigli radovi iz 13 zemalja, iz: Grčke, Malte, Italije, Francuske, Makedonije, Hrvatske, Federacije B i H – Republike Srpske, Rumunije, Crne Gore i Srbije.

NAGRAĐENI I POHVALJENI UČESNICI KONKURSA DESETOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA POEZIJE MLADIH PESNIKA „MAŠTA I SNOVI”

NAGRADA „SUNČANI SAT“ – za delo i podsticaj literarnog stvaralaštva mladih

Jolanka Kovač (Zrenjanin), školski bibliotekar, pisac knjiga i udžbenika

Radovan Vlahović (Novo Miloševo), pisac i tvorac manifestacija za decu

Dragiša V. Jošić (Beograd) magistar bibliotekarstva, programer kulture čitanja, pisanja i govora za decu.

Strani pisac

Ištvan Z. Nemet (Slovačka), pisac poezije, dramskih tekstova, bajki za decu

Specijalna nagrada

Turistička agencija UNO TRAVEL, Sremska Mitrovica, 10 godina sa festivalom

NAGRADE ZA MLADE PESNIKE

Za mlađi uzrast:

Jovana Glindžić, IV- OŠ „Stefan Nemanja“ Niš, pesma: „Nisam više mala“

Za srednji uzrast

Helena Tatić, VII – OŠ „Kralј Aleksandar I“ Beograd, pesma „Vatromet boja“

Za stariji uzrast

Ivana Ohmut, IV–SMŠ „Petar Krančević“ Sremska Mitrovica, pesma:“Nestajanje“

POSEBNE NAGRADE

Za najlepšu lјubavnu pesmu

Anja Kodić, IV – Gimnazija „Filip Višnjić“ Bijelјina, Republika Srpska, pesma: „Na putu za jug“

Za najhumaniju pesmu

Natalija Karova, VIII – OU „Nikola Karev“ Kočani, Severna Makedonija, pesma: „Da se bide čovek“

Za najslikovitiju pesmu

Nikolina Ristić, III – OŠ „Jovan Popović“ Sremska Mitrovica, pesma: „Sunce sja“

Za najlepšu rodolјubivu pesmu

Sara Atlagić, II – Gimnazija Vukovar, Hrvatska, pesma: Dom“

PRIZNANјA

Osnovna škola „Olga Milošević“ Smederevska Palanka

Boško Delić, Prijatelјi dece Srbije – Voždovac, Beograd

Milan Ilijin Micko, Prijatelјi dece Srbije, Zemun

POHVALE

pecijalne pohvale učenicima:

Osnovne škole

raz: Doris Đurđević (Francuska), Mihailo Aničić (Zasavica 1), Lora Deh (Sremska Mitrovica)

raz: Iskra Gligorić (Sremska Mitrovica)

raz: nema

raz: Anđela Duval Lazić (Francuska), Tatjana Pantelić (Mačvanska Mitrovica)

raz: Dimitrije Jovanović (Sremski Karlovci), Konstantina Vaidi (Grčka), Nikolina Radojičić (Smederevska Palanka)

raz: Anja Maširević (Hrvatska), Ana Dabić (Kuzmin), Iva Tenji (Malta)

raz: Anja Klašnja (R. Srpska), Kristina Simić (R. Srpska), Aleksandra Lukić (Sremska Mitrovica)

raz: Nevena Janićijević (Smederevska Palanka)

Srednje škole

raz: Marina Gošić (Krupanj)

raz: Anđela Đurić (Šabac), Elena Kostić (Sremska Mitrovica)

raz: Dragana Zelјko (R. Srpska), Ajla Hadžihajdić (R. Srpska), Milica Mrkonjić (R. Srpska),

raz: Maja Koprivanac (Hrvatska), Aleksandra Ostojić (R. Srpska), Ivana Belić (Sremska Mitrovica)

(SMP)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here