Održan tradicionalni plivački maraton na Savi

0
797

Na reci Savi, od Sremske Mitrovice do Šapca, održan je 27. Plivački maraton na otvorenim vodama Srbije u organizaciji sremskomitrovačkog Plivačko-vaterpolo kluba „Srem“ i Saveza za plivanje na otvorenim vodama Srbije.

Sve se dešavalo na već dobro poznatoj Gradskoj plaži, ali je start trke bio na takozvanoj Maloj plaži gde su se mališani i malo stariji pripremali i započeli svoju trku.

U apsolutnoj konkurenciji takmičari iz Plivačko-vaterpolo kluba „Srem“ Mateja Vidović je osvojio 3. mesto, a Milica Ljubisavljević 13. mesto, dok su u svojim kategorijama 14-15 godina, odnosno 12-13 godina oboje osvojili šampionsko 1. mesto. Apsolutni pobednik je Stefan Nićin (16) iz ekipe Swim Star iz Bečeja.

Plivački maraton je i ove godine bio jedinstvena promocija drugarstva i sportskog duha.