Prijem u Gradskoj kući za zlatne kajakaše

0
725

Za članove Kajak kluba „Val” iz Sremske Mitrovice, Mariju Dostanić i Bojana Zdelara, koji su na Evropskom prvenstvu u kajaku za takmičare do 23 godine osvojili tri medalje, organizovan je svečani prijem u mitrovačkoj Gradskoj kući.

Pored gradonačelnika Vladimira Sanadera, prijemu su prisustvovali i Ilija Nedić, načelnik nadležne gradske uprave, Nenad Kosjer trener Kajakaškog kluba „Val” , kao i mnogobrojne novinarske ekipe.

Kao što smo predhodnih dana objavili, na Evropskom prvenstvu u Račicama u jednosedu, u trci na 1000 metara u konkurenciji takmičara do 23 godine novi šampion Evrope je Bojan Zdelar, a Marija Dostanić nova je šampionka Evrope u dvosedu na 500 metara u istoj konkurenciji. Zdelar je do zlatne medalje stigao ubedljivom vožnjom u finalu koje je izveslao za 3:28.015, što je najbrže vreme ikada izveslano u finalima evropskih prvenstava.

Prezadovoljan sam učinkom na prvenstvu Evrope za mlađe seniore. Konačno sam posle dugo godina čekanja, osvojio titule prvaka Evrope i mogao da čujem himnu Bože pravde što je bio jedan od životnih ciljeva. Pored toga, osvojio sam još jednu srebrnu medalju, tu je takođe bilo blizu zlato ali ne smem da žalim s obzirom da mi je ovo najveći uspeh u karijeri. Sada se odmaram par dana, pa se spremam za neka sledeća takmičenja.”- izjavio je šampion Starog kontinenta Bojan Zdelar.

Zdelar je i u jednosedu na 500 metara osvojio medalju, i to srebrnu, pošto je stazu izveslao za 1:37.933, i kroz cilj je prošao sa samo 34 stotinke zaostatka za pobednikom trke Jakubom Zavrelom iz Češke.

Marija Dostanić i Biljana Relić nove su šampionke Evrope u dvosedu na 500 metara u Račicama, a do zlatne medalje stigle su odličnom vožnjom tokom cele deonice, a naročito u samom finišu trke koju su izveslale za 1:45.508.

Na prvenstvu Evrope za mlađe seniore veslala sam u dve discipline, jednosed i dvosed na 500 metara. U dvosedu smo zauzele prvo mesto i osvojile zlatnu medalju, jeste da je malo žal za izgubljenom medaljom u jednosedu za par stotinki i bila sam četvrta. Sada nastavljamo da treniramo, idemo dalje i nadam se još dugoj saradnji sa Biljanom Reljić na takmičenjima u dvosedu,” izjavila je Marija Dostanić kajakašica „Vala”.

Mariji je medalja u jednosedu na 500 metara izmakla za 34 stotinke, s obzirom da je kroz cilj prošla kao četvrta.

Prisutnim gostima obratio se gradonačelnik Sanader rekavši da je “Mitrovica izuzetno ponosna na svoje kajakaše, na njihov rad i na njihov trud i na sve ono što smo zajedno uložili na radost svih građana, da se donese evropsko zlato i u Mitrovicu, ali i u Srbiju“.