Spisak dobitnika Svetosavske povelje (SREDNJE ŠKOLE)

0
1357

U ponedeljak, 27. januara u 12 sati u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici održaće se svečana dodela Svetosavskih povelja.
Spisak ovogodišnjih dobitnika:

SREDNJE ŠKOLE:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1.         ZORAN  MAHOVAC,                Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, III  razred,           Mentor: Katica Babić, prof.

 I  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                            «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

2.         TAMARA  JOVANOVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV  razred,                  Mentor: Nataša Nedimović, prof.

 I  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                            «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

3.         ISIDORA  BOŽIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV  razred,                  Mentor: Nataša Nedimović, prof.

 I  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                            «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

4.         SARA  RADIVOJEVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV  razred,                  Mentor: Nataša Nedimović, prof.

 I  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                      «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

5.         IVANA SIMIĆ ,                   EŠ »9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

  III  razred,                         Mentor: Verica  Karić, prof.

 II  mesto    Republičko takmičenje iz književnosti,

         «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

6.         JELENA  VITOROVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III  razred,                             Mentor: Katica Babić, prof.

 II  mesto    Republičko takmičenje iz književnosti,

                                       «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

7.         MIHAILO  MAHOVAC, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III  razred,                              Mentor: Katica Babić, prof.

                                   II  mesto     Republičko takmičenje iz srpskog jezika i

                                              jezičke kulture, Tršić

8.         DUNJA  PANIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I  razred,                                Mentor: Katica Babić, prof.

II  mesto    Republičko takmičenje iz književnosti,

         «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

9.         ĐORĐE  DABIĆ,        «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica,

II razred,                      Mentor: Sandra Petrović, prof.

III  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                              «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

10.       IGOR  PEJIĆ,                         EŠ »9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

                                      III  razred,                        Mentor: Katarina Popov, prof.

III  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

             «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

11.       VINETA  STOJKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

                                               IV razred,                  Mentor: Nataša Nedimović, prof.

 III  mesto     Republičko takmičenje iz književnosti,

                                               «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

PRIRODNE NAUKE

1.         SLAVKO KRSTIĆ,        «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      IV razred,              Mentor: Aleksandra Pantić, prof.                                  

                I  nagrada   –   Republičko matematičko takmičenje „Misliša“,

                                          Beograd,  Matematičko društvo „Arhimedes“

2.         MARKO ĐANIĆ,        «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica,

                                 II razred,                       Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

    I  mesto           Republičko takmičenje, Bor                           

                            „Nacionalna ekološka olimpijada“

3.         JELENA  VITOROVIĆ,        «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica, 

                                 III razred,                       Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

      I  mesto           Republičko takmičenje, Bor

                               „Nacionalna ekološka olimpijada“                                                                                

4.         DANILO   MITROVIĆ,   «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

                                II razred,                   Mentor: Biljana Milutinov, prof.

          II  nagrada   –  41. Matematički turnir, Beograd

                                          (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                          Matematičko društvo „Arhimedes“

5.         SLAVKO KRSTIĆ,        «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      IV razred,              Mentor: Aleksandra Pantić, prof.                                  

         II  nagrada   –   41. Matematički turnir, Beograd

                                          (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                          Matematičko društvo „Arhimedes“

6.         Danilo MITROVIĆ, Nikola DUGOŠIJA,

Dušan ĐURIČIĆ, Slavko KRSTIĆ

EKIPA ŠKOLE,   «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

                    I – IV razred,                    Mentori: Biljana Milutinov, prof.

        Aleksandra Pantić, prof.

                                                                                            Đorđe Domazet, prof.                                                           

                 II  nagrada –   41. Matematički turnir, Beograd

                                                       (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                     Matematičko društvo „Arhimedes“

7.         DUŠAN   KOSTIĆ,    «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica, 

                                 III razred,                       Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

     II  mesto    –    Republičko takmičenje, Bor                                   

                             «Nacionalna ekološka olimpijada»

8.         EVA  MUNIĆ,    MŠ »Draginja Nikšić»,     Sremska Mitrovica,

                                      II razred,                       Mentor: Zvezdana Roljić, prof.

                II  mesto   –  Republičko takmičenje, Bor,

                                      «Nacionalna ekološka olimpijada»

9.         NAĐA FUNDUK,        «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica, 

                                 II razred,                       Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

      II  mesto   – Republičko takmičenje, Bor

                                       «Nacionalna ekološka olimpijada»

10.       MIHAJLO  ZORIĆ,     «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica, 

                               III razred,                       Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

      II  mesto   –  Republičko takmičenje, Bor

                                                    «Nacionalna ekološka olimpijada»

11.       DUŠAN  ĐURIČIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

                            IV razred,                        Mentor: Đorđe Domazet, prof.                          

           III  nagrada   –   61. Državno takmičenje iz matematike, Novi Sad

12.       SLAVKO KRSTIĆ,   «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

                           IV razred,                         Mentor: Marija Kurucić, prof.            

            III  nagrada  –   57. Državno takmičenje iz fizike, Subotica

           DRUŠTVENE NAUKE

1.         VLADIMIR  PAŠIĆ,          EŠ   «9. Maj»,           Sremska Mitrovica,

III  razred,                    Mentor: Vesna  Popović, prof.

                     I mesto       Konkurs  „Etička dilema“

                                         iz programa biznis etika, Novi Sad,

                                   Dostignuća mladih Srbije -preduzetništvo

2.         ANNA  SOKOLOVA,       «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

IV  razred,                               Mentor: Marina  Jović, prof.

 II mesto   Republičko takmičenje iz engleskog jezika, Beograd

3.         BOŠKO  JANKOVIĆ,         «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

           III  razred,                                Mentor: Zorica  Vukmir, prof.

                         II mesto   Državno takmičenje iz istorije, Niš

4.         ANA  MIHALJEVIĆ,         «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

III  razred,                           Mentor: Zorica  Obradović, prof.

 III mesto   Republičko takmičenje iz latinskog jezika, Beograd

5.         DANILO  MITROVIĆ,         «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

  II  razred,                        Mentor: Milorad  Jevremović, prof.

 III mesto    Državno takmičenje iz istorije, Niš

MUZIKA

1.         ZORAN  MAHOVAC,           MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

     III razred,                               Mentor: Vesna Radivojević, prof.

  I  nagrada – 26. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                              predmeta, Beograd, solfeđo – VI a kategorija

  I  nagrada –  24.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                Beograd,solfeđo-Va kategorija

2.         IVA LUKAČ,             MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

             II  razred,                   Mentor: Duško Španović, prof.

I   nagrada  –     Republičko takmičenje učenika muzičkih

                           škola Srbije, Beograd, truba –  III kategorija

3.         MARIJA  JOVANOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

                           II razred,                              Mentor: Jelena Jović, prof.

I nagrada   –  26.Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                                       predmeta,Beograd,teorija muzike-Vb kategorija

4.         IVANA VELBL,              MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

                          III razred,                             Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

  I  nagrada –  24.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                            Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

5.         LUKA  IVANIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,      Sremska Mitrovica,

                        III razred,                               Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

  I  nagrada –  24.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                            Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

6.         MARIJA  JOVANOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

                        II razred,                          Mentor: Vesna Radivojević, prof.

   I nagrada   –  26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                                         predmeta,Beograd, solfeđo -Va kategorija

7.         BOGDAN  BIBIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

                           I razred,                             Mentor: Jelena Jović, prof.

    I nagrada   –  26.Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                                         predmeta, Beograd,teorija muzike- IVb kategorija

8.         SARA  NIKOLIĆ,       MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred,                         Mentor: Irena Milić, prof.

I   nagrada  – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko»,

               Beograd, flauta – kategorija C

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih

                                                  škola Srbije, Beograd, flauta –  IV kategorija

9.         TEODORA  GLIGOROVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred,                             Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  24.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                   Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

1.         IVANA  ČUTURIĆ,            «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

     I  razred,                     Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

II  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                         stvaralaštva, Beograd,

FIZIČKA KULTURA

1.         SARA  KIŠ,     MŠ »Draginja Nikšić»,       Sremska  Mitrovica,

III razred,                  Mentor: Srđan Šulaja, prof.

I   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                             Sremska Mitrovica, učenice SŠ – 100m

2.         JOVANA  GNJATOVIĆ,  MŠ »Draginja Nikšić», Sremska  Mitrovica,

III razred,                           Mentor: Srđan Šulaja, prof.

I   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

         Sremska Mitrovica, učenice SŠ – skok u dalj

3.         MIRJANA  DASOVIĆ,  MŠ »Draginja Nikšić»,  Sremska  Mitrovica,

 III razred,                           Mentor: Srđan Šulaja, prof.

           II   mesto    Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                     Sremska Mitrovica, učenice SŠ – bacanje kugle

4.         Sara KIŠ, Jovana GNJATOVIĆ, Mirjana DASOVIĆ, Nikolina ŠUMAN,

Tanja TRAVAR, Jovana RADOJEVIĆ, Anja LAJIĆ, Valentina VUKOVIĆ

EKIPNO UČENICE,  MŠ »Draginja Nikšić»  Sremska Mitrovica,

      III i IV razred,                   Mentor: Srđan Šulaja, prof.

II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

Sremska Mitrovica, učenice SŠ – ekipno

TEHNIKA / PRAKTIČNA NASTAVA

1.         STEFANA   KRASULJA,  MŠ »Draginja Nikšić»,  Sremska Mitrovica,

       IV  razred,                                 Mentor: Dragana Pejić, nast.

                            II mesto     VII Republičko takmičenje iz zdravstvene nege, Beograd

2.         MAJA  BOGDANOVIĆ,   »Prehrambeno-šumarska i hemijska škola»,

    Sremska Mitrovica,   IV  razred,            Mentor: Franjo Molnar, nast.

               II  mesto  –   XXII Republičko takmičenje  iz područja rada

                                                šumarstva i obrade drveta, Kragujevac

                         disciplina Praktičan rad – tapetar

3.         BOŽIDAR VIJATEK,  ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

III razred,               Mentor: Renata Cakić-Komlenić, nast.

                       II     mesto       XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

                   za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo,

                   Beograd, obrazovni  profil – sitoštampar

4.         MILAN VILOTIĆ,        ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

                            III razred,                                Mentor: Marinko  Savić, nast.

                        II     mesto       XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

                                                      za područje rada hemija, nemetali i  grafičarstvo,

                                                     Beograd, obrazovni  profil –pomoćnik knjigovesca

5.         TANASIJE MAŠIĆ,      ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

                           III razred,                              Mentor: Marinko Savić, nast.

                        II     mesto       XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

                                       za područje rada hemija, nemetali i  grafičarstvo,

                                       Beograd,obrazovni  profil – pomoćnik kartonažera

6.         Teodora PALKOVIĆ, Anastasija  PAVLEŠIN,

Nikolina BLAGOJEVIĆ, Nikola TRNIĆ, Anja  JOVANOVIĆ,

EKIPA ŠKOLE – «Dolce Rosa», MŠ »Draginja Nikšić», Sremska

Mitrovica,  IV  razred,           Mentor: Jelica Zečević, nast.

            III  mesto  –   Nacionalno takmičenje  najboljih

  učeničkih kompanija, Novi Sad

7.         David MITRIĆ, Ivana IVANKOVIĆ, Ivana DUGAJLIĆ,

Maja JOVELIĆ, Uroš NOVAKOVIĆ, Jovana SEKULIĆ

      EKIPA ŠKOLE,        EŠ »9. Maj»,                 Sremska Mitrovica,

             IV  razred,                      Mentor: Zorica Marković, prof.     

III   mesto   Republičko takmičenje u Simulaciji sudskog

                                        procesa, Niš, ekipno      

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here