Svečano dodeljene nagrade za “Đaka generacije”

0
1133

Svečana dodela nagrada „Đak generacije” za najbolje učenike osnovnih i srednjih škola školske 2018/2019. godine održana je juče u mitrovačkoj Gradskoj kući.

Nagrađeno je ukupno 19 učenika, a nagrada dobitnicima iznosi 20 hiljada dinara.

Prema pravilnicima škola Đak generacije može biti onaj ko je postigao odličan uspeh, primerno vladanje, ko je dobitnik Vukove diplome, da je učestvovao na svim najvišim nivoima takmičenja, republičkim i evropskim i da je aktivan u vannastavnim aktivnostima ali sa druge strane on mora da neguje prijateljske odnose, da bude odgovoran, tako da se gleda njegova kompletna ličnost. ” – objasnila je Svetlana Milovanović, zamenica gradonačelnika Sremske Mitrovice.

Slavko Krstić, đak generacije mitrovačke gimnazije u ime nagrađenih rekao je da su svi oni vredno učili i radili tokom školovanja, da su se dobro pokazali na takmičenjima i da su nagrade u potpunosti zaslužene.

Nagradu “Đak generacije” za ovu školsku godinu poneli su sledeći učenici:

1. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica – MILA MARINKOVIĆ 
2. OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica – NIKOLA BEARA
3. OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica – NINA TOMAŠEVIĆ
4. ŠOSO „Radivoj Popović“, /osnovna/ Sremska Mitrovica – NIKOLA FIRMAN
5. OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Sremska Mitrovica – DUŠAN STUPAR 
6. OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Sremska Mitrovica – RASTKO PAVLOVIĆ
7. OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“, Mačvanska Mitrovica – KATARINA STANIĆ
8. OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak – BOJANA LOVČANIN
9. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Martinci – MILAN ŽILIĆ

10. OŠ „ Branko Radičević“ Kuzmin – JOVANA OBRADOVIĆ

11. Mitrovačka gimnazija /osnovna/, Sremska Mitrovica – IRINA TRIVIĆ
12. Muzička škola „Petar Krančević“ /osnovna/, Srem. Mitrovica – TARA VUKADINOVIĆ
13. Ekonomska škola „9.Maj“, Sremska Mitrovica – DAVID MITRIĆ
14. Prehrambeno šumarsko hemijska škola, Sremska Mitrovica – JELENA IVAŠKI
15. Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, Sremska Mitrovica – NIKOLA HOLJEVAC 
16. Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica – DAVID STANIĆ
17. Muzička škola „ Petar Krančević “ /srednja/, Sremska Mitrovica – BILJANA BEARA 
18. ŠOSO „Radivoj Popović“ /srednja/, Sremska Mitrovica – TANASIJE MAŠIĆ
19. Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica – SLAVKO KRSTIĆ

(mitrovica.info)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here