Mitrovčanin Boško Đekić šampion Srbije u plivanju za pionire do 12 godina

0
491

Na Letnjem Državnom prvenstvu Srbije u plivanju za pionire do 12 godina, održanom u Beogradu 8. i 9. jula, Boško Đekić, takmičar Plivačko-vaterpolo kluba „Srem“ iz Sremske Mitrovice, plivao je četiri discipline i osvojio četiri državne medalje.

U disciplini 50 m kraul isplivao je 28,17 sekundi i tako postao državni prvak, dok je u disciplinama 100 m kraul, 100 m leđno i 200 m mešovito osvojio tri srebrne medalje što je najveći uspeh ikada jednog plivača iz Srema.

Podsetimo, Boško Đekić je pre nepunih mesec dana osvojio tri zlata i jedno srebro na pokrajinskom takmičenju, a u maju zlato na školskoj olimpijadi Srbije. Ukupno, ove godine okitio se sa 28 zlatnih, 9 srebrnih i 1 bronzanom na međunarodnim takmičenjima.

Ovo je još jedan pokazatelj da PVK „Srem“, na čelu sa Draganom Čudićem i ostalim trenerima ulažu veliki trud u radu sa decom. Posebnu zaslugu za ovako veliki uspeh ima trener Igor Španović koji svakodnevno trenira sa Boškom. Klub je za talentovanu decu obezbedio dodatne treninge i stimulaciju u vidu novčanih nagrada za ostvarene rezultate na pokrajinskim i državnim takmičenjima.