Pop zvezda Marija Šerifović održala je nezaboravan koncert u centru Šida, gde je po proceni organizatora prisustvovalo oko 8.000 ljudi. Publika je dočekala Mariju ovacijama koje su odzvanjale gradom, a atmosfera je od prvih taktova bila nabijena pozitivnom energijom.
Šerifovićeva je redom izvodila svoje najveće hitove koje je publika, u neverovatno pozitivnoj atmosferi, horski pratila. Posebno je upečatljiv bio trenutak kada je pitala ko u publici nije iz Šida – mnoštvo ruku se podiglo uvis, a jedna majka je doviknula da je vozila čak tri sata sa ćerkom kako bi stigla na koncert.
Publika je mogla da koncert prati i sa bilborda jer je prostor ispred bine bio premalo da bi stali svi zainteresovani, što najbolje govori o popularnosti koju uživa Šerifovićka u ovoj sremskoj varoši.
Koncert se potvrdio kao najznačajniji kulturni događaj ovog leta u Šidu.