Fenomenalne vesti iz sveta muzike! 86 prvih nagrada, 24 druge i 5 trećih za Muzičku školu „Petar Krančević“ 

0
332

Talentovani učenici Muzičke škole “Petar Krančević” iz Sremske Mitrovice,  osvojili su čak 86 prvih nagrada na međunarodnim i republičkim takmičenjima muzičkih škola tokom meseca aprila i početka maja!  Ali to nije sve! Postoji čak 5 laureata, 24 druge nagrade i 5 trećih nagrada koje krase njihovu kolekciju uspeha! 

Ovaj izvanredan uspeh ne samo da slavi talenat i trud učenika ove škole, već i donosi ponos Sremskoj Mitrovici, ističući je kao centar izuzetne muzičke izvrsnosti! 

Evo o kojim takmičenjima je reč i ko su nagrađeni učenici i njihovi mentori:

XVI FESTIVAL GUDAČA “Stringfest“

10-12. maj 2024, Sremska Mitrovica

Natalija Šarošković (1. OMŠ) – PRVA nagrada (95,33 poena), klasa: Jovana Dragić, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Hristina Petrović (pripremni) – PRVA nagrada (97,67 poena), klasa: Zorana Nikolić, klavirski saradnik: Dragana Filimonović

Lenka Ćerimović (2. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena, LAUREAT), klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Sara Ćaćić

Mina Jovanović (pripremni) – PRVA nagrada (96,33 poena), klasa: Zorana Nikolić, klavirski saradnik: Dragana Filimonović

Vukašin Vučenović (2. OMŠ) – DRUGA nagrada (92 poena), klasa: Teodora Mitrović, klavirski saradnik: Dragana Filimonović

Lazar Gligorić (5. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Boris Jekić

Sara Kosić (1. OMŠ, vanredna učenica) – PRVA nagrada (98,67 poena), klasa: Jelena Ergelašev Tubić, klavirski saradnik Branislav Tubić

VIII SIRMIUM MUSIC FEST

24-28. april 2024. Sremska Mitrovica

Vukašin Sladojević (2. OMŠ) – PRVAnagrada (96 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Dina Koroši (2. OMŠ) – PRVA nagrada (96 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Lenka Podoreški (4. OMŠ) – DRUGA nagrada (94,20 bodova); klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Vasilije Laketić (pripremni) – PRVA nagrada (96,50 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Dunja Ćirić (2. OMŠ) – PRVA nagrada (96 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Katarina Ilić (2. OMŠ) – PRVA nagrada (97,10 bodova), klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Filip Marić (2. OMŠ) – PRVA nagrada (99,10 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Dunja Šuvakov (2. OMŠ) – PRVA nagrada (96,50 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Kosta Karović (1. OMŠ) – PRVA nagrada (97,80 bodova), klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Mila Vukadinović (2. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Fjodor Ivan Stojanovski (3. OMŠ) – PRVA nagrada (95 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Sergej Novaković (4. OMŠ) – PRVA nagrada (95,50 bodova), klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Danilo Ostojić (5. OMŠ) – PRVA nagrada (95,50 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Todor Nikolovski (6. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Marko Petrović (1. OMŠ) – PRVA nagrada (95 bodova); klasa: Matija Čivović, klavirski saradnik: Ana Vujović

Ana Josifović (3. OMŠ) – DRUGA nagrada (92,10 bodova), klasa: Matija Čivović, klavirski saradnik: Ana Vujović

Tamara Ivković (3. OMŠ) – DRUGA nagrada (94 bodova), klasa: Matija Čivović, klavirski saradnik: Ana Vujović

Kvartet flauta „Piccole Cocinelle“ (Jovana Jovanović, Una Brkljač, Ana Prokić i Valentina Sarka, sve 4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova, LAUREAT ZA KAMERNU MUZIKU), klasa: Tatjana Miljković

Lena Pantelić (1. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Milijana Kević (1. OMŠ) – PRVA nagrada (97,20 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Nastasja Dinčić (1. OMŠ) – PRVA nagrada (96,75 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Nevena Ignjatić (1. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Uroš Matijašević (2. OMŠ) – PRVA nagrada (97,75 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Luka Halilović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova, GRAND PRIX za duvačke instrumente), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Simić (3. OMŠ) – PRVA nagrada (97,25 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Valentina Sarka (4. OMŠ) – PRVA nagrada (97,80 bodova), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Ana Prokić (4. OMŠ) – PRVA nagrada (97,80 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Đokić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada (94 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Jovanović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (97,20 bodova), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Lena Vasić (3. OMŠ) – PRVA nagrada (97,25 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Lara Baljak (3. OMŠ) – PRVA nagrada (98,20 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Marija Ilić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada (94 bodova), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Nađa Vasić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada (93,50 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Una Brkljač (4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Matijašević (6. OMŠ) – PRVA nagrada (95 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Leona Fogaraši (1. SMŠ) – PRVA nagrada (97,25 bodova), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Tara Stojanović (1. SMŠ) – PRVA nagrada (98,60 bodova), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Isidora Kozlina (3. SMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Miloš Vukelić (1. SMŠ) – TREĆA nagrada (88 bodova), klasa: Dejan Ljutovac, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Lena Avramović (1. OMŠ) – PRVA nagrada (98 bodova), klasa: Margarita Vujović

Nina Roman (1. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), klasa: Jasna Tanasijević

Nela Saška Prokopić (pripremni) – PRVA nagrada (95,25), klasa: Vanja Vuletić

Anastasija Vučković (1. OMŠ) – PRVA nagrada (96 bodova), klasa: Nina Botić

Iskra Cvetković (2. OMŠ) – PRVA nagrada (99 bodova), klasa: Jelena Obrenović

Elena Ordagić (1. OMŠ) – DRUGA nagrada (90 bodova), klasa: Nina Botić

Justina Petrović (1. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova), klasa: Margarita Vujović

Marija Maksimović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (95,33 bodova), klasa: Nina Botić

Isidora Maksimović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (96,67 bodova), klasa: Nina Botić

Luna Pisanjuk (4. OMŠ) – DRUGA nagrada (91,33 bodova) klasa: Nina Botić

Vuk Nemarović (6. OMŠ) – PRVA nagrada (98,33 bodova), klasa: Margarita Vujović

Nikola Teodorović (5. OMŠ) – DRUGA nagrada (90,17 bodova), klasa: Ksenija Lešević

Milana Jančić (2. SMŠ) – PRVA nagrada (98 bodova); klasa: Margarita Vujović (Nagrada za najbolje izvedeno delo Edvarda Griga)

Leon Žarko (1. SMŠ) – PRVA nagrada (98 bodova), klasa: Margarita Vujović

ZEMUN INTERNACIONAL MUSIC COMPETITION (ZIMC)

april-maj 2024, Zemun

Teodor Vujanić (2. OMŠ) – PRVA nagrada (99,60 bodova), klasa: Dušanka Gavrilović

Internacionalni susreti violinista

24-28. april 2024. Sremski Karlovci i Novi Sad

Hristina Petrović (pripremni) – PRVA nagrada (96,78 bodova), klasa: Zorana Nikolić, klavirski saradnik: Dragana Filimonović

Lenka Ćerimović (2. OMŠ) – PRVA nagrada (99 bodova), klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Boris Jekić

Lazar Gligorić (5. OMŠ) – PRVA nagrada (99 bodova), klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Boris Jekić

10. Međunarodno takmičenje solfeđa i teoretskih predmeta

21. i 22. april 2024. Beograd

Vuk Nemarović (6. OMŠ) – PRVA nagrada (98 bodova); mentor: Marija Isailović

Milana Jančić (2. SMŠ) – PRVA nagrada (98 bodova, pobednik kategorije); mentor: Stanislava Budošan (zamena: Jovana Marin)

Milica Stojaković (1. SMŠ) – PRVA nagrada (91,50 bodova); mentor: Jovanka Ivanić

Tara Stojanović (1. SMŠ) – PRVA nagrada (97,16 bodova); mentor: Jovanka Ivanić

Ratko Borovac (2. SMŠ) – PRVA nagrada (93,82 bodova); mentor: Stanislava Budošan (zamena: Jovana Marin)

Ognjen Mišura (3. SMŠ) – PRVA nagrada (94,50 bodova); mentor: Vesna Radivojević

Mila Leona Šević (1. SMŠ) – TREĆA nagrada (73 poena); mentor: Jovanka Ivanić

Amelija Vuletić (1. SMŠ) – učešće; mentor: Jovanka Ivanić

Leon Žarko (1. SMŠ) – DRUGA nagrada (86,50 poena); mentor: Jovanka Ivanić

Milica Stojaković (1. SMŠ) – DRUGA nagrada (89 poena); mentor: Jovanka Ivanić

Una Nedimović (1. SMŠ) – TREĆA nagrada (77,50 poena); mentor: Jovanka Ivanić

Nina Ilić (1. SMŠ) – PRVA nagrada (97 poena); mentor: Jovanka Ivanić

Ognjen Mišura (3. SMŠ) – DRUGA nagrada (89 bodova); mentor: Vesna Radivojević

Valentina Mališević (3. SMŠ) – TREĆA nagrada (76 bodova); mentor: Vesna Radivojević

Ana Dabić (2. SMŠ) – učešće, mentor: Jovanka Ivanić

Lana Jeftić (3. SMŠ) – PRVA nagrada (93 bodova); mentor: Vesna Radivojević

Bosiljka Marković (5. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova), mentor: Nevena Eraković

Dunja Mrvaljević (6. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), mentor: Nevena Eraković

Sofija Malbaša (6. OMŠ) – PRVA nagrada (97 bodova), mentor: Nevena Eraković

Vuk Mrvaljević (6. OMŠ) – PRVA nagrada (96 bodova), mentor: Nevena Eraković

Vuk Nemarović (6. OMŠ) – PRVA nagrada (91,50 bodova), mentor: Marija Isailović

REPUBLIČKO TAKMIČENjE ZMBŠS 2024.

09-22.04.2024.

Marko Petrović (1. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Matija Čivović, klavirski saradnik: Ana Vujović

Kvartet flauta „Piccole Cocinelle“ (Jovana Jovanović, Una Brkljač, Ana Prokić i Valentina Sarka, sve 4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković

Isidora Simunović (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa. Leon Kajon, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Ilija Sretenović (4. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Leon Kajon, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Vasilije Laketić (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Filip Marić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Dunja Ćirić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Kosta Karović (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Mila Vukadinović (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Katarina Ilić (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Todor Nikolovski (6. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Lena Pantelić (1. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Luka Halilović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Uroš Matiješević (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Una Brkljač (4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena, LAUREAT), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Jovanović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (99 poena), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Ana Prokić (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Lara Baljak (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Valentina Sarka (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Jovana Simić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Tara Stojanović (1. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Isidora Kozlina (3. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Teodor Vujanić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

Iskra Cvetković (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Jelena Obrenović

Kim Sretković (5. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

Marija Maksimović (4. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Nina Botić

Vuk Nemarović (6. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Margarita Vujović

Milana Jančić (2. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Margarita Vujović

Milica Stojaković (1. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

Leon Žarko (1. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Margarita Vujović

10. Međunarodno takmičenje solfeđa i teoretskih predmeta

14, 21. i 22. april 2024. Beograd

Valentina Mališević (3. SMŠ) – PRVA nagrada, mentor: Vesna Radivojević

Tatjana Imbrišić (3. SMŠ) – PRVA nagrada, mentor: Jovanka Ivanić

Vojvođanski GUITAR FEST, Takmičenje „Dr Jovan Jovičić“

01-03. april 2024, Novi Sad

Nina Ilić (1. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Ivana Ferenc (zamena: Nemanja Milošević)

OVDE MOŽETE SLUŠATI SMART RADIO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here