Tri zlata za atletičare Srema

0
403

Atletičari Srema nastavili su uspešnu seriju osvajanja medalja na državnim prvenstvima. Posle uspešnih nastupa mlađih i starijih juniora, seniori kluba su nastavili u istom ritmu.

U subotu i nedelju u Kraljevu je održano državno prvenstvo za seniore u atletici. Istovremeno je održano i prvenstvo Srbije za mlađe juniore u višebojima. Prvog dana prvenstva skakač u vis Slavko Stević, osvojio je prvo mesto sa izvanrednim rezultatom od 225 cm što je njegov lični i klubski rekord. Ovim rezultatom Slavko se svrstao u skakačku elitu Evrope.

Drugog dana seriju osvajanja medalja nastvila je Mila Miljković koja je izborila drugo mesto u bacanju kladiva s 46,76 m. Veteran Vedran Samac je u bacanju koplja osvojio još jednu titulu prvaka države u bacanju koplja.

Treću zlatnu medalju za klub je osvojila mlađa juniorka Teodora Čonić. Ona je u sedmoboju ubedljivo osvojila prvo mesto i zlatnu medalju. Teodora je bila dominantna i ostavila drugoplasiranu takmičarku 500 bodova iza sebe.