Uručene Svetosavske povelje mitrovačkim đacima (SPISAK NAGRAĐENIH UČENIKA)

0
934

Povodom dana Svetog Save, prvog srpskog prosvetitelja, u mitrovačkoj Gradskoj kući upriličena je Svetosavska akademija, na kojoj su učenicima osnovnih i srednjih škola, kao  i njihovim mentorima,  uručene  Svetosavske povelje, povodom postignutih rezultata na republičkim takmičenjima u 2022. godini.

Spisak dobitnika Svetosavske povelje:

OSNOVNE  ŠKOLE

PRIRODNE NAUKE

1.            MARKO PEPELČEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija»    Sremska Mitrovica,

VIII razred,                                                 Mentor: Ana Alargić, prof.

                         I  nagrada    43. Državno takmičenje iz fizike, Kraljevo

2.            JANA  DAKIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica                  

                           VIII razred,                             Mentor: Radmila Lukić, prof.

   I  nagrada   Republičko takmičenje iz geografije, Beograd                                      

   Pohvalnica   za učešće na Republičkom takmičenju

3.            NAĐA  MILAKOVIĆ,  OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak                             

                           VIII razred,                            Mentor: Sanja Milekšić, prof.

   I  nagrada     Republičko takmičenje iz geografije, Beograd

    Pohvalnica   za učešće na Republičkom takmičenju

4.            HRISTINA  LOZJANIN,  «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

VIII razred,                                             Mentor: Branislava Blajvaz, prof.

                         I  nagrada     43. Državno takmičenje iz fizike, Kraljevo

DRUŠTVENE NAUKE

1.               KSENIJA  MIŠKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»  Sremska Mitrovica,

                    VIII razred,                                   Mentor: Vesna  Madžić Žunić, prof.

                        II mesto  Republičko takmičenje iz nemačkog jezika, Beograd

2.            UNA  STANKOVIĆ,    OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod»    Mačvanska

                  Mitrovica,  VIII razred,                Mentor: Branka  Oparušić, prof.

     III mesto  Republičko takmičenje iz španskog jezika, Beograd

MUZIKA

1.            KIM  SRETKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

IV razred,              Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija B

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

           baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                                      I kategorija

2.            IRINA  GOGIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

I razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija A

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

         baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                         pretkategorija A

3.            MILICA  MOŠIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

I razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija A

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

         baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                                         pretkategorija A

4.            LEON  ŽARKO,            MŠ „Petar Krančević“,         Sremska Mitrovica,

                V  razred,                          Mentor: Margarita Vujović, prof.

I   nagrada –  Laureat  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                                                Beograd, klavir –  B kategorija

I  nagrada –  26.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                Beograd,klavir -V kategorija

I   nagrada –   Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                               muzike“, Beograd

5.            IRENA PANIĆ, MŠ „Petar Krančević“,            Sremska Mitrovica,

                                 VI razred,                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I   nagrada –    Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, flauta –  A kategorija

I  nagrada  –  Laureat  Republičko takmičenje muzičkih i

                        baletskih škola Srbije, Beograd,

                      flauta, pretkategorija

6.            KONSTANTIN BLAGOJEVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,   Sremska   

 Mitrovica,                II razred,         Mentor: Mihajlo Vukajlović, nast.

I  nagrada  –  Republičko takmičenje muzičkih i

                        baletskih škola Srbije, Beograd,

                      saksofon, prva kategorija

7.            UNA  BRKLJAČ,  MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I   nagrada – Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, flauta –  pretkategorija A

I nagrada LAUREAT –   Republičko takmičenje muzičkih i

                                           baletskih škola Srbije, Beograd,

                                           flauta, pretkategorija

8.            ANA  PROKIĆ,   MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I nagrada  –   Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                                       škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija

9.            LUKA  HALILOVIĆ,   MŠ «Petar Krančević»  Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                          Mentor: Irena Milić, nast.

I nagrada  –   Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                        škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija                           

I nagrada  –  Takmičenje „Tahir Kulenović“ Valjevo, flauta,

                        pretkategorija

10.          JOVANA JOVANOVIĆ,    MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                  Mentor: Tatjana Miljković, nast.

I nagrada  –    Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                     škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija                           

                                                I nagrada  –    Mladi virtuoz, flauta,  II kategorija, MŠ“Konjović“,

            Beograd

11.          LEON  ŽARKO,          MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                         Mentor: Marija Isailović, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – V b kategorija

12.          HRISTINA LOZJANIN,  MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                           Mentor: Nevena Eraković, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – VI b kategorija

13.          BOŠKO PETKOVIĆ,       MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                          Mentor: Marija Isailović, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – VI b kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

                1.  SARA BERIĆ,   OŠ «Jovan  Popović»   Sremska Mitrovica,

  VIII razred                            Mentor: Ljubica Rikić, prof.

         II  mesto   Republičko takmičenje učeničkog likovnog

    stvaralaštva, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

1.            ANĐELA PEROVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

    VI razred,                                            Mentor: Iva Vinković, trener

                                  I  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice V-VI razred

2.            IRENA GRUJANIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

   V razred,                                             Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice III-IV razred

3.            MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VI razred,                                    Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice V-VI razred

4.            DEJAN MOJSIN,     OŠ «Boško Palkovljević Pinki»    Sremska Mitrovica,

V razred,                    Mentori: Snežana Tomić Sladojević, nast.

                                                                                                                                Goran Pavlović,trener

  I  mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                                  – vorteks,  I-IV razred

5.            KATARINA ŠKORIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja»          Sremska Mitrovica,

                                                VI razred,                                       Mentori: Bojan Komlenić, trener

   Gordana Burmudžija, nast.

 II  mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                                   – skok u dalj,  V-VI razred

6.            LUKA PETROVIĆ, OŠ«Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska Mitrovica,

II razred,                                          Mentor: Stanislav Raković, trener

                                III  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

        kate, dečaci I-II razred

7.            VANJA  KEČIĆ, OŠ «Sveti  Sava», Sremska Mitrovica,

IV razred                              Mentor: Nevena Jovanović, prof.

            III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                  –  63m, učenice OŠ

8.            KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja»          Sremska Mitrovica,

                                        VIII razred,                                             Mentor: Nenad Vukolić, trener

III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

                                                  –  48kg

9.            STRAHINJA  ČIKIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

VIII razred,                                   Mentor: Srđan Šulaja, prof.

           II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                             Kraljevo, učenici OŠ – 300m

10.          ISIDORA MAKSIMOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,              

 IV razred                                   Mentor: Miroslav Erak, prof.

                                                   Bojan Komlenić, trener

                                 III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                      Kraljevo, – skok u dalj, učenice I-IV razred

11.          ELENA MILOŠEVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,        

    VIII razred                Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto            Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                       Čačak, – kate, devojčice VII-VIII razred

12.          DUNJA BEREŽNI,  OŠ «Jovan Popović»       Sremska Mitrovica,     

    III razred                                 Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto            Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                       Čačak, – kate, devojčice I-II razred

13.          JOVANA VORKAPIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,         

VII razred                                  Mentor: Milan Jovetić, trener

           II  mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

         Beograd – 36kg, učenice OŠ

TEHNIKA / TEHNOGIJA I  INFORMATIKA I RAČUNARSTVO

1.            IVA  SELAKOVIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

                 VIII razred,                             Mentor: Dajana Ivanković, prof.

 II  mesto  Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                        Novi Sad,  disciplina – test znanja

2.            EKIPNO  „SREMSKI OKRUG“:  Doroteja KRSTIĆ, Lana VUJINOVIĆ,

          Dane JOVELIĆ,     Uroš STOJŠIĆ

OŠ «Sveti Sava»OŠ i «Boško Palkovljević Pinki»    V – VIII razred

  Mentori: Mirjana Karastanković, prof.

              Biljana Gavrilović, prof.

                                          II  mesto  Republičko takmičenje „Šta znaš o sabraćaju“,

                                                 Beograd, ekipno             

3.            UROŠ  STOJŠIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

                 V razred,                                             Mentor: Biljana Gavrilović, prof.

III  mesto   Republičko takmičenje „Šta znaš o saobraćaju“,

                                         Beograd, kategorija B

4.            DOROTEJA  KRSTIĆ,  OŠ «Sveti Sava»  Sremska Mitrovica,

                 V razred,                                Mentor: Mirjana Karastanković, prof.

III  mesto   Republičko takmičenje „Šta znaš o saobraćaju“,

                                                  Beograd, kategorija B

5.            NINA ČENIĆ,     ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                 Novi Sad, disciplina  – aviomodelarstvo

6.            BOJAN NIKOLIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – automodelarstvo

7.            MARIJA POPOVIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VII razred,                             Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – raketno modelarstvo

8.            IGOR BAJRIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

II  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – brodomodelarstvo

                                                                           II

SREDNJE  ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

PRIRODNE NAUKE

1.            KATARINA DUPOR,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,                  Mentor: Đorđe Domazet, prof.

              III  nagrada   –     43. Matematički turnir, Beograd

                                                      (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                           Matematičko društvo „Arhimedes“

2.            MIHAJLO ORLOVIĆ,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,              Mentor: Biljana Milutinov, prof.

              III  nagrada   –     43. Matematički turnir, Beograd

                                                      (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                           Matematičko društvo „Arhimedes“

3.            MIHAJLO ORLOVIĆ,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,              Mentor: Biljana Milutinov, prof.

              III  nagrada   –     Kengur bez granica za 2022.godinu, Beograd

                                                      Društvo matematičara Srbije

4.            ĐORĐE DABIĆ,   «Mitrovačka gimnazija»,             Sremska Mitrovica, 

                                      IV razred,                   Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

              III  nagrada   –     Republičko takmičenje iz biologije, Novi Sad,

                                     Srpsko biološko društvo

5.            Teodora DRAŽIN, Katarina DUPOR,

Ognjen ĆULIBRK, Mihajlo ORLOVIĆ

EKIPA ŠKOLE,   «Mitrovačka gimnazija»,       Sremska Mitrovica,

                        I – IV razred,                          Mentori:  Đorđe Domazet, prof.

         Aleksandra Pantić, prof.

         Biljana Milutinov, prof.       

               III  nagrada   –   43. Matematički turnir, Beograd

                                                          (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                          Matematičko društvo „Arhimedes“

                 DRUŠTVENE NAUKE                                      

1.            NIKOLINA NENADOVIĆ,  SEŠ «9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

IV  razred,                              Mentor: Zora  Beader, prof.

                                  I mesto   Republičko takmičenje iz poslovne ekonomije,

     Beograd

2.            NIKOLINA NENADOVIĆ,  SEŠ «9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

IV  razred,                         Mentor: Vesna  Popović, prof.

 II mesto   Republičko takmičenje iz sociologije, Beograd

3.            MARKO  ĐANIĆ,         «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

           IV  razred,                       Mentor: Milorad  Jevremović, prof.

                                 II mesto   Državno takmičenje iz istorije, Pirot

MUZIKA

1.            NAĐA ORDAGIĆ, ILIJA SRETENOVIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  III razred,       Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada –  27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, dvoglasno pevanje -VIIIc kategorija

2.            ANĐELA TOMIĆ, DARJA MAKSIMOČEVA,     MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  IV razred,   Mentor: Isidora Skuratović, prof.

      I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                             predmeta, Beograd, dvoglasno pevanje – Xc kategorija

3.            ISIDORA  KOZLINA,    MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

                I razred,                                             Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I  nagrada –  Međunarodno takmičenje  „Davorin Jenko“,

                                      Beograd, flauta – b kategorija

I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                     flauta – III kategorija

I  nagrada –  Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                    muzike Beograd“,Beograd, flauta – III  kategorija

4.            ILIJA  SRETENOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                                                        Mentor: Leon Kajon, prof.

I  nagrada –   Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                      baletskih škola Srbije, Beograd,

                      klarinet – III kategorija

I  nagrada  –   Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                         muzike Beograd“, Beograd, klarinet – III  kategorija

5.            BOGDAN  BIBIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

  IV razred,                                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

    I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                 predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

6.            JOVAN  SINĐIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

IV razred,                                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – IIIg kategorija

7.            ILIJA  SRETENOVIĆ,      MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                                                Mentor: Jelena Jović, prof.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                   predmeta, Beograd, teorija muzike – VIII b kategorija

8.            JOVANA  ANTONIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

                      IV razred,                               Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

9.            ANĐELA  TOMIĆ,      MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

          IV razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

 I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                     klavir – V kategorija

10.          ISIDORA GROZDANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,Sremska Mitrovica,

         III razred,                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

11.          MILOŠ ĐORĐIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

         III razred,                                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

12.          SELENA  PETROVIĆ,    MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

                      III razred,                                  Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

13.          IRINA TRIVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         III  razred,                                       Mentor: Vesna  Radivojević, prof.

I nagrada  –  29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                    predmeta, Beograd, muzički oblici – II b kategorija

14.          ANĐELA  TOMIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

     IV razred,                                         Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

        I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                  Beograd, kontrapunkt – III g kategorija

15.          JANA  RAKITA,           MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

     IV razred,                                         Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

        I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                                    Beograd, kontrapunkt – III g kategorija

16.          OLIVERA NIKOLAJEVIĆ,  MŠ„Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica

                   IV  razred,                                                  Mentor:Jovanka Ivanić,prof.

    I nagrada  –  29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

17.          NIKOLA MIJAILOVIĆ,   MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,                                                                   

    III  razred,                                      Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

      I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

18.          KAMERNI HOR „KRANČEVIĆ“,   MŠ „Petar Krančević“,   

Sremska Mitrovica,   I-IV  razred,                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.                                                 

      I  nagrada – 19. Republičko takmičenje  horova, Novi Sad,

                                          kategorija – horovi muzičkih škola

LIKOVNO STVARALAŠTVO

1.            MIA  TEŠEVKIĆ,            «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

   II  razred,                             Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

 II  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                         stvaralaštva,

  Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

2.            UNA  LAJIĆ,             «Mitrovačka gimnazija»,           Sremska Mitrovica,

   III  razred,                Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

III  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                         stvaralaštva,

  Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

1.            OGNJEN  TROGRLIĆ, STŠ »Nikola Tesla»,       Sremska  Mitrovica,

IV razred,                       Mentor: Nenad Vukolić, trener

I   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Beograd, učenici SŠ – 81kg

2.            IVANA  ATARAC,       EŠ »9. Maj»,                Sremska  Mitrovica,

IV razred,             Mentor: Srđan Radovanović, prof.

I   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Valjevo, učenice SŠ – 48 kg

I   mesto      9. SOŠOV, Zrenjanin

3.            JOVA  STANKOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“,     Sremska Mitrovica,

                III razred,                                Mentor: Vladimir Pauljev, prof.

I   mesto    Republičko takmičenje u disciplini skok u dalj,

                                  Sremska Mitrovica

I   mesto    Republičko takmičenje u disciplini atletika,

                                   trčanje 100m, Sremska Mitrovica

4.            Mila MARINKOVIĆ, Tamara PREKRAJAC, Katarina ŽIVANOVIĆ, 

Milana SIMIĆ, Iva BOŠNJAK, Anja ČANČAREVIĆ,

Vanja MILANOVIĆ, Lana GAVRILOVIĆ,

EKIPNO UČENICE,   »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska Mitrovica,

          I i II razred,                 Mentor: Vladimir Bando, prof.

I   mesto        Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

Kraljevo, učenice SŠ – ekipno

5.            Marko MILINOVIĆ, Vuk ŠUMAN, Vuk MARINKOVIĆ, 

Slaven TRIVAN, Luka MAĆEŠIĆ, Miloš STANKOVIĆ,

EKIPNO UČENICI,    »Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

          I – IV razred,                   Mentor: Vladimir Bando, prof.

          III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

Kraljevo, učenici SŠ – ekipno

6.            MILA  MARINKOVIĆ, »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska  Mitrovica,

III razred,                    Mentor: Vladimir Bando, prof.

             I   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                             Kraljevo, učenice SŠ – 400m

7.            VANJA  MILANOVIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

II razred,                      Mentor: Dragana Predić, prof.

           II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

           Kraljevo, učenice SŠ – 400m

8.            ANJA  ČANČAREVIĆ,    »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

I razred,                       Mentor: Dragana Predić, prof.

           III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                        Kraljevo, učenice SŠ – bacanje kugle

9.            STEFAN  ĆORKOVIĆ,     MŠ »Draginja Nikšić», Sremska  Mitrovica,

IV razred,                                            Mentor: Branislav Bjelić

          III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Beograd, učenici SŠ – 90kg

TEHNIKA / PRAKTIČNA NASTAVA

1.            Teodora VASIĆ, Ana  RADOVIĆ, Bojan  VLAJIĆ, Milica DIVLJAK,

Tamara ZELENKOVIĆ, Vanja BUŠLJETA, Ana STANISAVLJEVIĆ 

EKIPA ŠKOLE          MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,      

  III-IVrazred,                                            Mentor: Marina Erić, nast.

                I  mesto  –   XXI Republičko takmičenje medicinskih škola 

        u prvoj pomoći i realističnom prikazu povreda,

        oboljenja i stanja, Pančevo

2.            IVANA  MIJATOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović   Sremska Mitrovica,

                  III razred,                                     Mentor: Nada Derajić, prof.

          I  mesto  – XXII Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

        iz oblasti poljoprivrede, proizvodnje i prerade

        hrane, Novi Sad,  disciplina – pekar

3.            RASTKO ANTONIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, IV razred,

                                                        Mentor: Slobodan Đorđević, prof.

 II  mesto – 24. Republičko takmičenje iz područja rada

                                   šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                        

                                   disciplina – mladi sekač

III  mesto- 24. Republičko takmičenje iz područja rada

                        šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                                   

                                         disciplina – seča i izrada drvnih sortimenata

4.            ĐORĐE  TOPIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, III razred,

                                                                                                      Mentor: Milana Lukić, prof.

II  mesto   –    XX  Republičko takmičenje iz oblasti

                             proizvodnje i prerade hrane, Požarevac                      

                                              disciplina – mesar

5.            ALEKSA  ŽIHLAVSKI, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola,

  Sremska Mitrovica,  IV razred,    Mentor: Biljana Teodosić, prof.

III  mesto   –    24. Republičko takmičenje iz područja

                              rada šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                                   

                                                                       disciplina – stolar

6.            ELVIS  BAJRIĆ,   ŠOSO „Radivoj Popović“,        Sremska Mitrovica,

                III razred,                                  Mentor: Dubravka Subić, prof.

                             III  mesto – XXII Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

             iz područja rada lične usluge, Beograd,

             disciplina – frizer

OVDE MOŽETE SLUŠATI SMART RADIO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here